
| : | MPQ4276AGU-AEC1-Z |
|---|---|
| : | Special Purpose Regulators |
| : | MPS (Monolithic Power Systems) |
| : | 36V, 6A, CONFIG |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 26-PowerVFQFN |
| Voltage - Output | 5.1V, 5.17V, 5.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage - Input | 6V ~ 36V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Converter, USB |
| Supplier Device Package | 26-QFN (5x5) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |