
| : | MRF19030LSR3 |
|---|---|
| : | RF FETs, MOSFETs |
| : | NXP Semiconductors |
| : | RF MOSFET LDMOS |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | NI-400S |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 1.96GHz |
| Power - Output | 30W |
| Gain | 13dB |
| Technology | LDMOS |
| Supplier Device Package | NI-400S |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Voltage - Test | 26 V |
| Current - Test | 300 mA |