| : | MRFE6S9045NR1 |
|---|---|
| : | RF FETs, MOSFETs |
| : | NXP Semiconductors |
| : | RF MOSFET LDMOS |
| : | - |
| : | - |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | - |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | TO-270AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 880MHz |
| Power - Output | 10W |
| Gain | 22.1dB |
| Technology | LDMOS |
| Supplier Device Package | TO-270-2 |
| Voltage - Rated | 66 V |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current - Test | 350 mA |