
| : | NT1189GDAE3S |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | RICOH/Nisshinbo Micro Devices |
| : | IC AMP CELLULAR |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RICOH/Nisshinbo Micro Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 3.3GHz ~ 5GHz |
| RF Type | Cellular, LNA |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5.5V |
| Gain | 26dB |
| Current - Supply | 50mA |
| Noise Figure | 0.63dB |
| P1dB | 19dBm |
| Test Frequency | 4.4GHz, 4.7GHz, 5GHz |
| Supplier Device Package | 6-DFN (1.6x1.6) |