
| : | O 20,0-JTP75HC-J-K-3,3-LF |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Jauch Quartz |
| : | XTAL OSC TCXO 2 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Jauch Quartz |
| Series | JTP75HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | HCMOS |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppb |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Frequency | 20 MHz |
| Base Resonator | Crystal |