
| : | PBRC7.37MR50X000 |
|---|---|
| : | Resonators |
| : | KYOCERA AVX |
| : | CERAMIC RES 7.3 |
| : | - |
| : | - |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | PBRC-M, Kyocera |
| Package | - |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Built in Capacitor |
| Package / Case | 3-SMD, Non-Standard |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Ceramic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±0.5% |
| Height | 0.047" (1.19mm) |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Capacitance | 15 pF |
| Frequency | 7.37 MHz |