
| : | PE2CP1015 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | Dual Directiona |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 800MHz ~ 2.5GHz |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Applications | General Purpose |
| Power - Max | 500W |
| Coupling Factor | 40 ± 1dB |
| Coupler Type | Standard |
| Supplier Device Package | Module |