
| : | PE51YA1006 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Pasternack |
| : | 4.9-5.8 GHz 17 |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Frequency Range | 4.9GHz ~ 5.85GHz |
| Applications | 802.11a/n, Wi-Fi, WiMax, WLAN |
| Gain | 17dBi |
| Termination | N Type Female |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.5 |
| Antenna Type | Yagi |
| Height (Max) | 13.900" (353.06mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 5.38GHz |
| RF Family/Standard | Cellular, WiFi |
| Power - Max | 50 W |