
| : | PEWCP1076 |
|---|---|
| : | RF Directional Coupler |
| : | Pasternack |
| : | WR-137 Waveguid |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Frequency | 5.85GHz ~ 8.2GHz |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Applications | General Purpose |
| Coupling Factor | 30dB |
| Coupler Type | Standard |