| : | PN5120A0HN1/C1,118 |
|---|---|
| : | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| : | NXP Semiconductors |
| : | IC RFID RDR/TRA |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | MIFARE® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Type | RFID Reader/Transponder |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 3.6V |
| Standards | FeliCa, ISO 14443, MIFARE, NFC |
| Supplier Device Package | 32-HVQFN (5x5) |