
| : | PTL20-10R1-203B2 |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | SLIDE POT 20K O |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Pro Audio PTL |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.276" H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Travel Range | 20mm |
| Fader Type | Standard, LED |
| Resistance | 20 kOhms |