
| : | PWDI13065 |
|---|---|
| : | Power Transformers |
| : | Hammond Manufacturing |
| : | PWR XFMR CHAS M |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Series | PWDAHL |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 224.16mm L x 222.25mm W |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Block |
| Primary Winding(s) | Single |
| Current - Output (Max) | 600mA |
| Height - Seated (Max) | 254.00mm |
| Center Tap | No |