
| : | QC50A3N6XDWQ |
|---|---|
| : | Color Sensors - Industrial |
| : | Banner Engineering |
| : | QC50 SERIES: TR |
| : | - |
| : | Box |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Banner Engineering |
| Series | QC50 |
| Package | Box |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | Module |
| Output | NPN |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Current - Supply (Max) | 40mA @ 24V |
| Voltage - Supply | 10 V ~ 30 V |