
| : | RMC1/8K4321FTP |
|---|---|
| : | Chip Resistor - Surface Mount |
| : | Kamaya |
| : | RES 4.32K OHM 1 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kamaya |
| Series | RMC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±1% |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.65mm) |
| Resistance | 4.32 kOhms |