
| : | RT9045ZSP |
|---|---|
| : | Special Purpose Regulators |
| : | Richtek |
| : | IC REG DDR TERM |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Richtek |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Output | Multiple |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 1V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Converter, DDR Bus Termination Regulator |
| Supplier Device Package | 8-SOP-EP |