
| : | S100-PR-2-A00-PK |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | IDEC |
| : | 950811010 PHOTO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IDEC |
| Series | S100 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 26.25' (8m) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Output Configuration | PNP - Dark-ON/Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 1ms |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Infrared (860nm) |