
| : | S1741-46R |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | Harwin |
| : | RFI SHLD CLIP S |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Harwin |
| Series | EZ BoardWare |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 0.213" (5.40mm) |
| Type | Shield Clip |
| Width | 0.122" (3.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height | 0.098" (2.50mm) |
| Attachment Method | Solder |
| Plating | Tin |
| Plating - Thickness | 157.48µin (4.00µm) |