
| : | S3Z-PR-5-C11-PL |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | IDEC |
| : | 95B010010 SENSO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IDEC |
| Series | S3Z |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 0" ~ 27.559" (0mm ~ 700mm) |
| Sensing Method | Diffuse |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Output Configuration | PNP - Light-ON |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 1ms |
| Ingress Protection | IP67 |
| Connection Method | Connector, M8 |
| Light Source | Infrared (870nm) |