
| : | SCPQ-50+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 90 HYBRID, 25 - |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SMD, Flat Leads |
| Size / Dimension | 0.750" L x 0.380" W x 0.200" H (19.05mm x 9.65mm x 5.08mm) |
| Insertion Loss | 0.15dB |
| Specifications | Isolation (Min) 20dB, 3° Imbalance (Max) |
| Frequency | 25 MHz ~ 50 MHz |