
| : | SENSOR9_D400 |
|---|---|
| : | Gas Sensors |
| : | ELT SENSOR CORP |
| : | SENSOR CARBON D |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ELT SENSOR CORP |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | 0.5 V ~ 3 V |
| Type | Carbon Dioxide (CO2) |
| Accuracy | ±3% |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 12V |
| Current - Supply | 19mA |