
| : | SNLU322522QV-47NJ |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | TAI-TECH |
| : | FIXED IND 47NH |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAI-TECH |
| Series | SNLU322522QV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 300mOhm Max |
| Q @ Freq | 26 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.2GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Inductance | 47 nH |
| Current Rating (Amps) | 450 mA |