

| : | TLE4973R050T5S0010XUMA1 |
|---|---|
| : | Current Sensors |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | SPEED & CURRENT |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-PowerTDFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Analog Voltage |
| Frequency | 210kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Hall Effect |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Supplier Device Package | PG-TISON-8-6 |
| Number of Channels | 1 |