| : | TSSP15056TR |
|---|---|
| : | Photo Detectors - Remote Receiver |
| : | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| : | IR RECEIVER - P |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Series | TSSP150 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 8m |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Side or Top View |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| B.P.F. Center Frequency | 56.0kHz |
| Current - Supply | 700 µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |