
| : | TX0691B |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Tai-Saw Technology TST |
| : | 37.4/2/2.0X1.6 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tai-Saw Technology TST |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 37.4 MHz |
| Base Resonator | Crystal |