
| : | WS-4515-01-A |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | 3G Shielding Specialties |
| : | RFI SHLD MAT PU |
| : | - |
| : | Sheet |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3G Shielding Specialties |
| Series | - |
| Package | Sheet |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polyurethane Foam |
| Length | 9.843" (250.00mm) |
| Shape | Square |
| Type | Shielding Material |
| Width | 9.843" (250.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 93°C |
| Height | 0.059" (1.50mm) |
| Attachment Method | Adhesive |
| Plating | Copper, Nickel |