
| : | WS2118-00 |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | Jorjin |
| : | RF TXRX MOD BLU |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Jorjin |
| Series | WS211X |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 868MHz ~ 923MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Power - Output | 16dBm |
| Protocol | Sigfox |
| Antenna Type | Antenna Not Included, U.FL |
| Utilized IC / Part | ST BlueNRG-1 + S2-LP |
| RF Family/Standard | Bluetooth, General ISM < 1GHz |
| Serial Interfaces | I2C, SPI, UART |
| DigiKey Programmable | Not Verified |