
| : | X000003 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Genuino (Arduino) |
| : | RF ANT 850MHZ/9 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Genuino (Arduino) |
| Series | Delta 7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Applications | GPRS, GSM |
| Gain | 1dBi |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 4 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Height (Max) | 4.252" (108.00mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| RF Family/Standard | Cellular |