
| : | YPA00A0AA |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Quectel |
| : | GNSS PATCH ANTE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quectel |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Frequency Range | 1.62GHz ~ 1.63GHz |
| Applications | GNSS |
| Number of Bands | 1 |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Height (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.62GHz |
| RF Family/Standard | Navigation |