
| : | ZC2PD-01263-S+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 2 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 3.750" L x 1.020" W x 0.530" H (95.25mm x 25.91mm x 13.46mm) |
| Insertion Loss | 1.1dB |
| Specifications | Isolation (Min) 18dB, 1.5 VSWR (Max), 4° Imbalance (Max) |
| Frequency | 1 GHz ~ 26.5 GHz |